MU - Vyhul banda 3:0 Jiřička 3x

Finále

MU - Purťa Team 2:0 Jiřička, Kodytek

Reportáž

Prvním naším startem v letošním roce, byla cesta do H. Brusnice, kde jsme v loňském ročníků získali dlouho čekající první místo. Letos byl naším cílem toto prvenství obhájit!

Do naší sestavy se vrátil jeden z členů, který se podílel na založení MU a tím byl samozřejmě V. Ulrych, který nabídl účast za honbou trofeje!

Jelikož jsme se „opět“ nesešli ve větším počtu, museli jsme hrát, s tím co máme, což byli pánové: J. Smetana, J. Jiřička (čekal ho zápas za Strážné), V. Kodytek, V. Ulrych, a („po flámu“) M. Lukeš.

V prvním zápasu jsme se utkali s týmem PARTYZÁNI, což byli, známe tváře z B. Třemešné. Na hrbolatém pažitu jsme tento tým lehce přehrávali a tvořili si slibné naděje, nikdo netušil, že je náš tým porazí 3:1, kde se do střelecké listiny zapsal hattrickem V. Ulrych. Ve druhém zápase na nás čekal finalista Purťa tým, který jsme v loni přehráli ve finále 3:0. Bohužel, dnes nám nepřálo v koncovce díky hrbolatému terénu a soupeř byl smířen i s remízou. Tento tým jsme defakto nepustili do větší šance, ale díky nekvalitnímu terénu byl přesto náš brankář (D. Gabriško) překonán, když putující míč na jeho nohu přeskočil a záhy ho do prázdné brány uklidil soupeř. Pro nás to byl šok a bohužel nás poté soupeř nepustil do žádné vyložené šance. Ve třetím zápase, jsme se utkali s týmem Nečum, který se skládal z místních hráčů. I u tohoto soupeře jsme měli též problémy s koncovkou a s ubývajícím časem dělali víc chyb než je zdrávo. Ve druhé části dějství nás málem srazili na kolena, když famózním lobem překonal střídajícího J. Jiřičku. Šlo do tuhého a my museli začít hrát, jinak by pro nás turnaj skončil, protože jiní soupeři by nám po druhém zavání utekli a nás by čekal jen souboj o 3-4 místo….. Čas nám pomalu a jistě vyprchával a my se snažili prolomit dobře chytajícího brankáře soupeře, to se nám naštěstí povedlo v poslední vteřině, když několikrát odražený míč (od tyčky a hráčů) doklepl do sítě J. Smetana!!! Díky němu jsme měli částečnou vstupenku do finále, kdybychom porazili tým Vyhul bandu. Poslední zápas jsme tedy sehráli s Vyhul bandou, kteří v dřívějších ročnících získali 2-prvenství, právě na úkor nás. S tímto týmem jsme velký problémy neměli a zlomili jsme tak smůlu v zakončení! Zápas se pro nás už od úvodu vyvíjel dobře a soupeře jsme porazili 3:0, když duo Jiřička – Ulrych, si hravě pohrávali s obranou, kde prvně jmenovaný dal všechny 3 branky!  I po emocionálních projevech soupeře, jsme nakonec zápas zvládli na výbornou!

Finále dnešního ročníku byli zas týmy MU – Purťa tým, kde Purťa tým ještě neochutnal hořkost porážky, a my jím chtěli vrátit odčinění v zakl. skupině! První dějství jsme kontrolovali míč my a tvořili si slibné šance, soupeř hrozil z breakových situací, ale duo Kodytek-Smetana, byli všude včas! Do poločasu se stav neměnil a každý to viděl na penaltový rozstřel (kde jsme vyhořeli). V závěrečných minutách prodlužoval nakopávanými míči Smenata na Jiřičku a Ulrycha, těm chybělo menší štěstí v zakončení, ale v poslední minutě to tam naší borci sehráli bravurně, kde nás Jiřička poslal do vedení. Soupeř hru na poslední minutu otevřel a nám se podařilo naše vedení navýšit „zásluhou“ Kodytka. Soupeře to položilo na lopatky a my slavili druhý triumf v Horní Brusnici!!!!