Vladimír Středa 7
Miroslav Lukeš 7
Stanislav Zajíček 7

Reportáž ze zápasu

• Přípravy hřiště byly u konce a náš tým se mohl soustředit na první utkání s nováčkem „Piškotky Doubravice“. Ale jak už je u nás tradicí, vzápětí jsme měli menší problémy se sestavou. Z veteránu MU byl k mání pouze 3 hráči ze 7…. Omluveni byli A. Kodytek (práce) a J. Jiřička (zranění). Za to pánové Smetanovi se neráčili ani ozvat… Když mluvíme o těch negativech, zmíním i pozitiva, kde se zas dostavili všichni nováčci.
  • Zápas byl zahájen a náš tým hned v úvodních minutách přebírá roli favorita. Již v úvodních minutách hry, jsme soupeře přehrávali přímými přihrávkami, ale k výraznému zakončení jsme se nedostávali. Nováčci, zejména v obrané části, velice předčili očekávání, poněvadž na našeho brankáře se do 15 minuty hrací doby nedostala žádná střela. I útočná dvojka si vedla dobře, pár slibných šancí měla, ale dobře připravený soupeřův brankář nedovolil změnit stav utkání. Po 15 minutách hry jsme přeci vytvořili velice slibné gólovky, nejprve před bránou zaváhal Standa Zajíček a poté Miroslav Lukeš, když nedokázali na těžkém terénu přestřelit položeného branaře. Z častých rohových kopů, které nabízel Honza Jelínek, nedovedl zužitkovat ani Marcel Brož, když patičkou poslal slibnou střelou vedle tyče. Příležitost měl i ostřílený Vladimír Středa, ale terén mu dával velice zabrat, a když už mu míč utekl, svojí bojovností nedopustil, aby ho jen tak lehce soupeř získal. Do závěru hry, měl další tutovku Standa Zajíček, ale opět selhal s razancí střelou, respektive nedokázal opět přestřelit položeného brankáře. Poločasový stav 0:0.
  • Ve druhém dějství se naše sestava proházela a na hrot se posunul Tomáš Drinka, který sklepával nakopávané míče, od obránců nebo našeho brankáře. Soupeř začal též více tlačit a občas nás dokázal i přečíslit a zejména jeho protiútoky byli velice nebezpečné. Hra se tedy brzy vyrovnala a na obě strany přinesli mnoho šancí. Byla to otázka času, kdo z nás udělá chybu, poté by to hru velice změnilo a možná i rozhodlo. Minuty utíkaly a naše naděje na 3 bodový zisk pominuly. Největší šanci, kterou druhá půle ukázala, byli od J. Jelínka, který dalekonosným projektilem, těsně minul horní pavučinu brány, a poté ještě Tomáš Drinka, který zuby nehty se přetlačoval s obráncem a dokázal jen vystřelit vedle tyče soupeřovi brány. Do závěru se tlačil i Marcel Brož, který svými sólo úniky, přečísloval soupeřovu obranu. V tu chvíli rozhodčí píská do píšťalky a náš prémiový zápas na domácím hřišti končí remízou 0:0!
  • I když nám štěstí nepřálo, tak bych chtěl poděkovat nováčkům, kteří do zápasu dali vše a ukázali, že budou platnými hráči MU!