1. Semifinálové utkání: BvL x MU 1:3 (1:2)

Střelci: Antonín Kodytek 1x, Jan Jelínek 1x, Jan Smetana 1x,

Asistence: Martin Kozák 2x, Vlastimil Porkert 1x

Karty: -

Sestava: Vlastimil Porkert  - Martin Kozák, Vít Kodytek, Vladimír Středa - Antonín Kodytek, Ondřej Šimůnek - Jan Jelínek, Jan Smetana

Reportáž:

MU vyhlíželo svého soupeře pouze jeden týden, neboť zápas mezi FC 4 Promile a FC Balon v Labi, vyšel lépe pro tým BvL, když utkání skončilo jednoznačně 7:2, navíc se oba týmy dohodli na předčasném ukončení zápasu.

Semifinálové klaní mělo tedy týmy z loňského finále, čili největší rivaly KLMF. MU mělo co vracet, neboť byli pokořeni na samém konci utkání. Oba týmy měli zhruba 3 týdny na dohodnutí termínu. Po dlouhých úmorných dohadech ohledně termínu, si MU zvolilo první zápasové hřiště u soupeře, což bylo umělé hřiště ve Dvoře Králové, konkrétně ve strži, kde se MU v posledních zápasech velmi dařilo.

Utkání začalo ve velkém tempu, ale „bohužel“ ze strany BvL, borci ze Ždírnice se nestačili rozkoukat a už lovili míč ze sítě, po krásné akci Vágner – Kroupa – Teuber, jenž poslední jmenovaný trefil zcela odkrytou bránu. Bvl však záhy svůj tlak umírnili a dovolili Ždirnickým záhy kontrovat. O slovo si o pár minut později řekl Anton, Martin Kozák centroval míč ze standardní situace do centra dění, jenž se míč ve skrumáži odrazil k výše zmíněnému Antonovi, ten napřáhl svoji pravačku a propálil vše, co mu stálo v cestě, napodobil tak slavného kanonýra Zlatana Ibrahimoviče. BvL byli vzápětí v křeči a MU toho patřičně využilo! O pár minut později z obdobné situace Martin Kozák naservíroval míč, když dokonale odlákal Jelly pozornost obránců, které natáhl na přední tyč a Hanz využil nepozorného bránění obránců a naběhl si na vzdálenější tyč, kde rozvlnil síť podruhé! Hra dostala obrovský náboj, přelévala se ze strany na stranu a nebýt brankové konstrukce, Teuber za tým BvL dosáhl kýženého vyrovnání, když zužitkoval přihrávku Vágnera. Posléze se oba brankáři vyznamenali skvělými zákroky do konce poločasu.

Ve druhém dějství už byla hra velmi opatrná, oba celky hledali skuliny v obraně a příliš tolik neriskovaly. Posléze opadala i krása na hře a přecházelo se na důraznější hru, nechybělo remcání hráčů :D! Velkou příležitost pohrdl Jelly, když přestřelil velmi vysoko, napodoboval i Hanéz. Pohlednou akci předvedl Ondra Š. s Marťasem K., ale branku to též nepřineslo. MU se vzápětí opotilo i na místech, kam slunko nesvítí, ale střelci BvL, též vysoko přestřelili či obránci Viťan s Vildou na poslední chvíli hasili. Z ojedinělého nakopu, se však Ždirničtí radovali potřetí. Vlastin naservíroval míč dlouhým nákopem před vápno soupeře, přičemž obránce z BvL odvrátil míč pouze na kopačku Jellyho. Ten neváhal a zkusil střelu z dálky, která byla cestou tečovaná obranou a nečekaně se dostala mezi tři tyče do svatyně BvL! MU mohlo svůj náskok navýšit v posledních minutách, když na Antonův centr si vyskočil do dobré pozice Vladimír, ale jeho střela končí na brankové konstrukci. Poté už Ždirničtí uslyšeli hvizd rozhodčího a podotýkám „mohli“ oslavovat částečný triumf, jenže došlo ke skrumáži okolo Onřeje Š., který bravurně odebral míč Vágnerovi a ten se mu odvděčil postrčením a slovními narážkami na jeho osobu.

„Naštěstí“ celá věc nevyústila k fyzické šarvátce, jen měla dozvuky spíše té slovní… Velkou pochvalu zaslouží Vojtěch Hulík, který dobře, ačkoliv bylo utkání velmi vyhrocené, odřídil utkání.