Střelci: Jan Smetana 3x, Antonín Kodytek 1x, Martin Kozák 1x

Asistence: Vít Kodytek 1x, Martin Bartoš 1x, Jan Smetana 1x, Vlastimil Porkert 1x, Marcel Brož 1x

Karty:

Sestava: Vlasta Porkert - Viliam Ulrych, Vít Kodytek - Marcel Brož, Martin Bartoš, Jan Smetana - Martin Kozák, Stanislav Zajíček, Antonín Kodytek

Reportáž:

MU čekal jeden z napjatějších zápasů, kde na horkou půdu do Ždírnice přijíždí Milani na chmelu s tím, že HC Milán (součást týmu Milani na chmelu) nebyl doposud na ždirnickém pažitu ještě poražen! Tento tým se chlubí kvalitní obranou (doposud byli poraženi jen jednou) a navíc posiloval v útočných řadách, kde v čele stojí Jiří Rejl (DKnL – divize)!

Boj navíc přinese šťastnému lepší výchozí pozici ve skupině KLMF, jedná se o 2. místo. Teď k samotnému zápasu.

Hra začala lépe pro hosty, neboť MU svého soupeře zpočátku oťukávala a zapomínala na obrannou část, když z ojedinělé akce J. Rejla, který se nechal zahnat k praporku, naservíroval míč před bránu Vlastina P. na zcela osamocené hráče Brentnera a Ponikelského, jenž první jmenovaný se s ničím nepáral a přízemní pumelici k tyči nedal Vlastovi šanci na zákrok. To už se hosté zaměřovali na defenzivu, neboť moc dobře věděli, že z předchozích zápasů, se MU nepodařilo jejich pavoučího muže prostřelit! Světe div se, uběhlo pár minut a MU předvedla skvělý tlak na hosty, kdy střela Hanze končí za zády překvapeného pavoučího muže! Situace byla kontroverzní, poněvadž pár očí vidělo, že míč putoval do svatyně boční sítí, kde se skutečně vyskytovala „díra“, přesto obránci hostů se domnívali, že branka padla regulérně, neboť jeden z obránců mírně tečoval míč za zády pavoučího muže. Situace byla velmi spekulativní, ale nutno podotknout, že hosté se zachovali fair-play (což se v KLMF málokdy děje) a branku sami uznali. Hra tedy pokračovala za stavu 1:1! O několik minut později bylo v domácím prostředí víc veselo, Vilda se mazácky postavil před brankáře, když dostal přihrávku, uviděl osamoceného Antonína, kterému míč vykulil a ten už jesličkami překonává jak obránce, tak Vildu s brankářem. Stav 2:1. Hosté byli v mírném rozpoložení a šanci na zakončení vycítil Hanz, když si od Víťana nechal naservírovat citlivý pas, obchází obránce a prostřeluje pavoučího muže potřetí! Do poločasu předvedli oba brankáři své zajímavé zákroky a nedovolili již změnu stavu.

Druhé dějství bylo velmi vypjaté a pro diváka příjemná podívaná, hra byla ve velkém tempu a oba týmy tahali nitky zápasu na svou stranu. Kontaktní branku přidává za hosty opět A. Brentner, když využil zaspání obrany a hlavně vyběhnuvšího Vlasty, kterého překonává lobem do prázdné svatyně. Ve vzduchu byli cítit emoce a tlak na MU! Soupeř místy MU zcela přehrávalo a dožadovalo se vyrovnávací branky, naštěstí pro nás tu je bojovník Marťas K., který drobným přispěním faulu obírá o míč P. Ponikelského a běží na pavoučího muže zcela osamocen. Svojí šanci nepohrdne a posílá MU opět do dvoubrankového vedení! Další slovo si o pár minut později bere Hanéz a dodává ještě větší klid. Marcel centruje míč před pavoučího muže, kde se z ničeho nic zjevuje Hanéz a na podruhé navyšuje stav 5:2, připisuje si tak svůj letošní premiérový hat-trick. Hosté se do konce hrací doby zmohli na snížení stavu 5:3 zásluhou A. Bretnera. MU si se štěstím vedení pohlídala a tak svého soupeře poprvé v historii poráží na domácí půdě 5:3!