Místo: travnaté hřiště Dvůr Králové Podharť

Střelci: Antonín Kodytek 2x, Martin Hyxa 1x, Martin Kozák 1x, Jan Smetana 1x

Asistence: Vít Kodytek 2x, Jan Smetana, Martin Kozák, Martin Hyxa

Karty:

Sestava:

Reportáž:

Je tu další ročník KLMF a s ním hned první kolo, které zavede MU do nedalekého Dvora Králové, kde se postaví nepříjemnému soupeři Melody Boys, jenž vyniká silnou obranou, ale především „kouzelnickým“ brankářem, který měl loni podíl na vítezství nad MU.

Zápas začíná za jasného počasí, ale atmosféru tomu kazí velmi zanedbané hřiště… Ačkoliv byl kdysi „Bajrák“ v ulici Slunečné tragédie, dnes by tomu tak nebylo, snad se to v příštích kolech spraví… K samotnému zápasu, po rozhovoru s kapitánem a zástupcem M. Damianidisem, skutečně domácí borci udělali ve svém kádru řadu změn. Po rozpadnutí týmu FK Tesla, řada hráčů přešla k Melody Boys. I MU nebyla pozadu a hledá budoucí naděje pro úzký kádr. Kádr doplnili Lukáš Strnádek, Marek Šulc a Martin Hyxa. Po omluvě Lukáše S., přijeli všichni. MU tedy začíná s typickým rozestavením s menší změnou, kde na hrotu se představí Antonín K. Zápas začíná v klidném tempu, oba mančafty se nedopouštěli žádných razantních chyb a hledali recept pro účinné zakončení šancí, neboť terén to příliš nedovoloval. Kombinační hra tu byla zcela vyloučena, třetí a následná přihrávka většinou končí v zámezí nebo na kopačkách soupeře, tak se zkouší štěstí v přímých přihrávkách. To už se tu urodilo pár zajímavých šancí. Velkou hrozbu představoval agilní Hanéz, ale chybělo menší štěstíčko v zakončení. Velkou šancí měl na noze Mára Š., který těsně minul brankovou konstrukci. I domácí dokázali zaskočit obranu MU, především dlouhými nakopávanými balony, které si dokázali sklepávat a především z první zakončovat, naštěstí pro MU, všechny pokusy likviduje Vlastin nebo minou svůj cíl. Na první branku se čekalo poměrně dlouho, ačkoliv to vypadalo na remízový stav. Ta padá ve 26 minutě hry, když Marťas K. využil zaváhání beka, kterému utíká, narážečkou z první si prohazují míč s Hanézem a následně střílí pěknou branku do šibenice. Do konce prvního dění se už nic „vážného“ neurodilo.

Následné dění v úvodních minutách patřilo domácím, neboť tu bylo několik pohledných akcí, které „smrděly“ brankou! MU se z toho postupně dostávalo, až přišel zlomový okamžik, kdy Vladimír v tváří tvář s útočníkem, zachová chladnou hlavu, odebírá míč, milimetrovou přihrávkou nachází Marťas K., uniká obráncům a velmi přesnou přihrávkou pobízí k zakončení Hanéze, jenž se nemýlí a zvyšuje náskok MU! Domácí to krapet opařilo a dovolili MU více hrát. To si žádalo potrestání, které přišlo o pár minut později. Martin H. se lépe adaptoval na hru a s pěknou výměnou Viťanem se dostávají do zajímavé šance, o přihrávku si řekl Antonín, kde situace 3vs1 byla zahrána dokonale, neboť přineslo navýšení stavu 3:0, autorem branky Anton. Slabou chvilku si vybral Vlastin, když zpětná přihrávka od Víťana mu přeskočila placírku a doputovala do odkryté branky :D… Samozřejmě i tohle se ve fotbalovém světě stává :D. MU to vůbec nepoložilo, poněvadž vzápětí na to, z dobře zahraného přímého kopu, vytěžili další branku, kde střelo-přihrávku Viťana „mazácky“ tečoval Martin H. a připisuje si první branku za MU. Do konce hrací doby zbývalo 7 minut a to už se MU viděli na oslavách, protože soupeř z rychlé rozehrávky a laxnímu přístupu obrany MU, dává prostor ke snížení na 4:2. Do konce dění si už MU kontrolovala hru, přesto v posledních vteřinách střílí poslední branku. Milimetrová přihrávka Viťana z autové čáry našla naběhnuvšího Antona, který neváhal napřáhnout a ránou z první vystřelil „pavouka“ brankářovi Melody Boys.