Střelci: Jan Smetana 1x, Viliam Ulrych 1x

Asistence: -

Karty: ŽK - Vít Kodytek

Sestava: Vít Kodytek - Viliam Ulrych, Antonín Kodytek Kodytek, Vladimír Středa - Jan Jelínek, Jan Smetana - Ondra Šimůnek, Martin Kozák

Reportáž:

MU ve stejný týden musel dohrávat tzv. dvojkolo, dle pravidel KLMF. Utkání si naplánovala na páteční podvečer, na hřišti v Podharti, s novým celkem AC Sparta Podharť. K utkání nám scházela brankářská jednička, a jelikož Jan Lukeš je stále pracovně zaneprázdněn, do svatyně se musel po dlouhé době postavit Viťan.

Utkání probíhalo za krásného slunečného počasí, ale jen to hřiště je v katastrofálním stavu, což KLMF dobrý obrázek nedělá… Do utkání jsme přivítali novou ofenzivní krev Ondru Šimůnka, který se nám v letošním roce bude snažit maximálně pomoci k triumfu KLMF a hlavně nám zvýšit gólovou produktivitu.

Soupeř měl rozsáhlou marodku a tak nastoupil v improvizované sestavě, kde právě věřil v domácí prostředí, že MU tu mohou obrat o body. Hra byla velmi opatrná a hráči MU si postupně museli zvykat na terén hřiště, což soupeř velmi využíval a nebýt pár individuálních zákroku Viťana, mohl na úvod utkání soupeř vést. Zajímavé a slibné šance si vytvářeli všichni ofenzivní hráči MU, ale finální fáze byla už „žalostnější. Hra byla čím dál více chaotická a především dlouhé držení míče nás stálo potrestání. Nejprve utekl na sólo akci Laznický, který ho Viťan vychytal, ale poté nevyzrál na „nestárnoucího“ Vojtíška a zařídil svému týmu jednobrankové vedení. Na hřišti panovala nervozita a dokonce vzplanuli emoce mezi hráči. Hra byla víc kouskovaná, chyběla kombinace a chuť vystřelit. No, a když to nešlo útočníkům, tak to zkoušela obrana. Jedna z akcí se „naštěstí pro nás“ vydařila k zdárnému konci, když si o přihrávku Viťana křikl Vilda, jenž se dostal do dobré palebné šance a zkusil střelu k tyči, která překvapila i samotného brankáře. Stav 1:1! Do konce hrací části se nic „dobrého“ neurodilo.

Do druhého poločasu vstoupil lépe soupeř a bušil do Ždírnické svatyně o sto šest. Nutno podoktnout, že obrana tu čistila jeden nákop za druhým. O slibnou akci se postaral „ne-střelec“ Vladimír a záhy z toho byla zajímavá šance, jenž donutila brankáře zakročit. To už se nám rozehrával agilní a velmi technicky vybavený Ondra Š., jenž si z obránců dělal kužely, ale vzhledem těžkému terénu se mu nepodařilo přesně zakončit. Hra se začala přiostřovat a padl jeden žlutý kartónek pro Viťana, neboť akce Vojtíška mohla mít parametry vstřelení branky. Obdobné situace byli na druhé straně, ale tam už rozhodčí stejný metr neměl…. Hrací doba se blížila ke konci a nikdo už nevěřil ve změnu skóre. Opak byl pravdou, neboť si o slovo řekl Hanéz a přiklonil vavříny na stranu MU. Ondra Š. se rozhodl pro sólo akci, kde v poslední moment vidí naběhnuvšího Hanéze a prostrkává míč mezi obránce k osamocenému Hanézovi. Ten zachovává chladnou hlavu a pomocí odrazu, překonává brankáře! Do konce zbývala minutka, ale soupeř už se k ničemu výraznému neuchýlil, aniž bylo přidáno 5 minutové nastavení.